Dbaj o swój System


Cieszy nas fakt, że Klienci QNT stawiają nie tylko na pozyskiwanie nowych umiejętności i wiedzy (poprzez szkolenia i konsultacje), nie ograniczają się też do rozwijania swojego Systemu (dzięki dołączaniu do niego kolejnych modułów) – warta podkreślenia jest także dbałość o to, aby oprogramowanie bazodanowe funkcjonowało w odpowiedniej wersji.


Oprogramowanie bazodanowe to nie tylko źródło wszelkich danych dla Państwa Systemu. Stosowanie jego odpowiedniej wersji jest istotne dla sprawnego działania i dla bezpieczeństwa całego rozwiązania informatycznego. Na rynku informatycznym standardem jest to, że producenci oprogramowania z czasem przestają wspierać starsze wydania swoich produktów, skłaniając Klientów, aby korzystali z wersji nowszych – skuteczniejszych, lepiej zabezpieczonych i dostosowanych do zmian, które w międzyczasie zaszły w oprogramowaniu innych firm i na rynku sprzętu komputerowego. Podobnie jest w przypadku producenta oprogramowania bazodanowego wykorzystywanego przez Systemy QNT.

Obecnie naszym Klientom zalecamy korzystanie z oprogramowania  SQL Anywhere firmy SAP w wersji 16, gdyż wcześniejsze wydania nie są już wspierane. Cieszy nas to, że coraz większa grupa Klientów, wciąż korzystających z poprzednich wersji (w tym niegdyś popularnych Adaptive Server Anywhere 9 oraz SQL Anywhere 12), dostrzega zagrożenia związane ze stosowaniem nieaktualnego oprogramowania bazodanowego i decyduje się na jego aktualizację oraz na zamówienie usługi implementacji SQL Anywhere w wersji 16 (wraz z migracją danych). W tej grupie chcieliśmy szczególnie wyróżnić:

 • Urząd Gminy w Turośni Kościelnej,
 • Centrum Ratownictwa w Gliwicach,
 • Wielkopolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu,
 • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,
 • Starostwo Powiatowe w Augustowie.

Tradycyjnie pragniemy także wśród wszystkich przeprowadzonych niedawno szkoleń, konsultacji i asyst wspomnieć o kilku szkoleniach, których uczestników nasi prowadzący postanowili wyróżnić, jako bardzo sympatyczne grupy kursantów. Dziękujemy przedstawicielom:

 • Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ze Śremu (gdzie wdrożono moduły: F-K, Płace oraz Zakupy),
 • Zespołu Edukacyjnego z Nowin Wielkich (gdzie System wzbogacił się o moduł Kadry),
 • Szkoły Podstawowej nr 3 z Zabrza (szkolenia z zakresu modułów F-K i Płace),
 • Starostwa Powiatowego z Dębicy (wprowadzenie modułu moduł ARP),
 • Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Sanoka (szkolenia użytkowników z zakresu obsługi modułów Płace, Kadry i F-K oraz szkolenie administratorów),
 • Głównego Urzędu Miar z Warszawy (gdzie przeszkoleni zostali administratorzy Systemu).

Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami o rozwiązaniach i usługach QNT zachęcamy do kontaktu. Propozycję w zakresie szkoleń i konsultacji można uzyskać, wysyłając zapytanie poprzez formularz zamówienia oferty na szkolenia i konsultacje.