Edycja 2017 wydanie 3 już w eSerwisie


Informujemy, że posiadacze aktualnych umów już teraz mogą skorzystać z platformy eSerwis, aby pobrać edycję 2017 wydanie 3 systemów Quorum, sQola, sQola Integra, Qrezus oraz QNTemida. Aktualne wydanie zawiera zmiany, które stanowią odpowiedź na nowe regulacje prawne, a także wprowadza szereg nowości i dalszych usprawnień znanych już Państwu funkcjonalności.

Każde wydanie rozwiązań informatycznych QNT, które ukazuje się na koniec danego roku, obfituje w modyfikacje związane ze zmieniającym się otoczeniem prawnym, a także w nowości i dalsze usprawnienia już istniejących funkcjonalności. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej wersji systemów Quorum, sQola, sQola Integra, Qrezus oraz QNTemida – edycji 2017 wydania 3.

Dynamicznie zmieniające się przepisy oraz krótkie okresy przewidziane na dostosowanie się do nowych regulacji stanowią szczególne wyzwanie dla twórców rozwiązań informatycznych. W QNT zapewnienie Państwu spokoju pracy zawsze w zgodzie z aktualnym stanem prawnym jest jednym z naszych priorytetów. Cieszy nas fakt, że po raz kolejny możemy oddać w Państwa ręce nowe wydanie, które stanowi odpowiedź na nowe potrzeby i wymagania.

Wśród zmian wprowadzonych w edycji 2017 wydaniu 3 nie zabrakło modyfikacji będących reakcją na najgłośniejsze nowości legislacyjne, jak nowe struktury plików JPK_VAT, czy wprowadzenie indywidualnych numerów rachunków składkowych ZUS. W nawiązaniu do tej drugiej ze wspomnianych zmian warto odnotować fakt, że nawet najlepiej zaprojektowane rozwiązania informatyczne nie są czasem w stanie do końca rozwiązać sytuacji, które nie zostały jednoznacznie dopracowane przez ustawodawcę – w przypadku wprowadzenia indywidualnych numerów rachunków składkowych ZUS taką sytuacją może być próba wykonania z góry, w grudniu 2017 roku, przelewów składek od wypłat wynagrodzeń za styczeń. ZUS informuje jedynie, że chcący złożyć zlecenie płatnicze na numer rachunku składkowego z datą przyszłą (czyli po 1 styczna 2018 roku) mają skontaktować się ze swoim bankiem w celu ustalenia, czy takie zlecenie będzie możliwe do wykonania (jednocześnie ZUS informuje, że podobna wpłata na poczcie nie będzie realizowana).

Edycja 2017 wydanie 3 jest już dostępne do pobrania za pomocą platformy eSerwis – zalecamy korzystanie zawsze z najnowszych dostępnych wersji rozwiązań informatycznych QNT.