Już w eSerwisie – edycja 2017 wydanie 3 / PS2


Posiadacze obowiązujących umów na korzystanie z systemów sQola, sQola Integra, QNTemida, Qrezus oraz Quorum mogą już teraz pobrać za pośrednictwem platformy eSerwis najnowsze wydanie, które zawiera zaktualizowane wersje formularzy zeznań podatkowych.

Edycja 2017 wydanie 3 /PS2 to najnowsza serwisowa grupa modyfikacji, która została przygotowana w związku z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z 7 grudnia 2017 roku w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. 2017 poz. 2352).

Dostosowaniu do najnowszych regulacji prawnych uległy następujące formularze:

  • PIT-2 (wersja 5),
  • PIT-8AR (wersja 6),
  • PIT-8C (wersja 8),
  • PIT-11 (wersja 23),
  • PIT-R (wersja 18),
  • IFT-1/ IFT-1R (wersja 13).

Wprowadzona została również nowa wersja formularza PIT-4R (wersja 7).

Uwaga – baczni obserwatorzy mogli zauważyć, że Ministerstwo Finansów tym razem nie nadało zmienionym formularzom nowych numerów wersji (z wyjątkiem formularza PIT-4R). W efekcie tego, podczas deklarowania przychodów osiągniętych tak w 2017 roku, jak i 2018 roku, należy skorzystać z formularza o tym samym numerze wersji, choć są to różne wzory. Dla Państwa wygody (łatwiejszego rozróżnienia formularzy) w systemie do numeru wersji formularza została dodana także informacja o roku, którego on dotyczy.

Zachęcamy do przeprowadzenia aktualizacji już teraz i przypominamy, że zalecane jest korzystanie zawsze z najnowszego wydania systemu!